fbpx
Nezařazené

Jak se připravit na tetovací den?

V následujících řádcích se snažím popsat s čím byste měli počítat a na co se připravit v den tetování.

Nejdůležitější je bezesporu zdravá kůže. Velmi proto doporučuji již alespoň měsíc předem „DOPOVAT“ tělo vitamíny a minerály. Za nejdůležitější považuji vitamín C a hořčík. Ideálně pak týden před tetováním příjem ještě navýšit. Pár dní před domluvenou schůzkou se také hydratujte (pijte hodně vody, hydratujte tetované místo pleťovou vodou). Jako zajímavý doplněk považuji Ascorutin, který upravuje zvýšenou lomivost a propustnost krevních vlásečnic. Zjednodušeně, tolik nekrvácíte a kůže tolik nerudne. Před užíváním si rozhodně přečtěte příbalový leták.

NEOPALUJTE SE! Opalování (i v soláriu) vynechte minimálně 2 týdny před aplikací tetování a minimálně měsíc po aplikaci tetování. Rozhodně nechoďte na tetování se spálenou, či výrazně opálenou a podrážděnou kůží.

Proč?

  • Díky tmavšímu odstínu kůže není tetovací barva kontrastní. Odstín tetované barvy může být ve finále odlišný od očekávaného. Samotný proces tetování je ztížen špatnou viditelností.
  • Nejsvrchnější vrstva kůže se odlupuje a povrch pak není kompaktní. Pro krásné výrazné a barevně kontrastní tetování je nejlepší pokožka typu albín 😉

Proto raději počkejte a domluvte si tetovací termín až na dobu, kdy bude tón vaší pleti 100% přirozený.

Tetované místo nemusíte holit, pokud si nejste jisti svou šikovností, abyste si nezpůsobili podráždění. Kromě toho se vyvarujte jakýchkoli větších škrábanců, modřin a vystavení alergenům, které mohou způsobit vyrážku. Pokud si doma uděláte peeling tetovaného místa bude to rozhodně velké plus. U tetování zad peeling výrazně doporučuji.

Den před sezením je nepřípustné brát drogy, pít alkohol a požívát léky, které by mohly mít silné vedlejší účinky (prosím poraďte se se svým lékařem). V den tetování (i den poté) se rozhodně vyvarujte velkého množství kávy a energetických nápojů.

Všechny tyto látky mohou způsobit horší průběh tetování – narušená kůže více krvácí, protože je krev zředěná alkoholem nebo kávou – více se vyplavuje pigment a tetování se může špatně hojit. Dále je zakázáno užívat léky, které ředí krev – negativně ovlivňují proces tetování a hojení.

POZOR: Pokud trpíte srdečním onemocněním a trvale užíváte výše uvedené léky, či v případě jakéhokoliv jiného onemocnění, braní léků a další zdravotní anamnézy je nutno vhodnost zákroku tetování napřed konzultovat se svým lékařem! V případě braní antibiotik se nesmí tetovat až dva týdny po jejich dobrání! Všeobecně je tetování zásah do imunitního systému a už samotný proces tetování dává tělu zabrat. Proto prosím, nechoďte na tetování nemocní a vyčerpaní. Nebude to dobré! Sezení může trvat i několik hodin a už kvůli případné infekci tatéra to není vhodné. Neprodleně mě informujte o vašem stavu a pokusíme se nalézt vhodný náhradní termín.

Tetování v těhotenství taktéž není vhodné a nedoporučuji jej ani během období kojení. Všechny vlivy působící na těhotnou matku se přenášejí i na plod a prostřednictvím mateřského mléka mohou působit i na již narozené miminko. Případná infekce může způsobit vážné problémy.

Dalším aspektem je psychická pohoda. Přijďte vyspaní, odpočatí, kvalitně najezení a dobře naladění. Kromě výživné snídaně před sezením doporučuji vzít si s sebou menší svačinku, dobrý nápoj a něco sladkého na doplnění cukru.

Další neméně důležitý bod, který nám usnadní spolupráci je příprava vhodného oblečení. Jelikož potřebuji vidět, jak bude vzor vypadat po celé ploše, potřebuji mít přístup k místu několikrát větší než je plocha samotného návrhu. Takže se budete nuceni do značné míry odhalit. Doporučuji nosit si s sebou staré, tmavé (nejlépe černé) oblečení, které už nebudete potřebovat. Může stát, že Vám jej obarvím.

  • tetování žeber, boky – bude stačit starší podprsenka, halenka s největší pravděpodobnosti půjde úplně dolů
  • místa pod prsy, v okolí prsou – připravte se na to, že podprsenka půjde patrně zcela dolů
  • záda – doporučuji košili, kterou si můžete obléci zapínáním dozadu
  • stehno – šortky
  • paže – tílko, nebo dostatečně volný rukáv na zahrnutí
  • lopatka – starší podprsenka nejlépe se sundavacím ramínkem a volným lemem, který se dá stáhnout níže
  • kotník nebo lýtko – kalhoty s volnými nohavicemi, které se dají vyhrnout až ke kolenům, ponožky a obuv, která nebude tetování obepínat

Na tetování přijďte ideálně bez doprovodu ve sjednaný čas (ne 20 min předem, ani 20 min. později). Pokud je doprovod nutný, prosím, nerušte. Jinak si s sebou samozřejmě můžete vzít, co chcete, mobil, sluchátka, knihu, cokoliv, co Vám zkrátí dlouhou chvíli.

Pokud je tetování větší určitě si vyhraďte pro sebe celý den. Proces tetování se totiž nedá uspěchat. Po aplikaci můžete cítít únavu a oslabení, proto poté raději odpočívejte a nežeňťe se do práce nebo kamkoliv jinam. Pokud je tetování menší, ale náročené na detaily a barvy, doporučuji si vyhradit dostatek času. Když za mnou přijdete s tím, že za dvě hodiny musíte být v práci, je to pro mě dost stresující.

Ohledně tohoto tématu by se dal určitě sepsat kratší román, ale nám tento základ bude zatím stačit.

A ještě Vám jej bodově shrnu.

  1. Doplnit vitamíny a minerály (vitamín C, hořčík)
  2. Pít dostatečné množství čisté vody, alespoň týden předem.
  3. Neopalovat se minimálně 2 týdny před tetováním.
  4. Zvážit zdravotní komplikace – Zákazník nesmí mít akutní zdravotní potíže. Konzultujte se svým lékařem.
  5. Před tetováním neflámovat! Odpočívat a dobře se vyspat!
  6. Nepít před tetováním, ani den předem alkohol a neužívat jiné psychotropní návykové látky, nepít kávu, energy drinky a podobné nápoje, které obsahují kofein.
  7. Před tetováním se vydatně najíst.
  8. Pohledat starší oblečení, které můžeme potřísnit barvou.
  9. Zajistit pro tetovací proces dostatek času.

Prosím, berte tyto řádky spíše jako mé doporučení, není to žádná všeobecná taterská mantra. Je to jen kousek zkušeností, které nám napomohou k dobré spolupráci a kvalitnímu tetování.

Related posts