PÉČE O TETOVÁNÍ

Správná péče o tetování je velmi důležitým článkem k pěknému a kvalitně vyhojenému tetování. Tetování je otevřená rána, o kterou je nutno se přepečlivě starat. Záleží na Vás, jak se postaráte, abyste z Vašeho tetování měli radost. Po dokončení tetování prokonzultujeme možnosti hojení a společně vybereme  nejvhodnější postup. Více o procesu hojení se dozvíte níže v záložkách.

Po dokončení tetování vám místo překryji speciální polyuretanovou prodyšnou fólií, která nepropouští tekutiny, bakterie a viry. Zabraňuje vysušování a nepřekáží při sprchování. Značně urychluje proces hojení.

FÓLII NECHTE NA TETOVÁNÍ 5-7 DNŮ.

Po sundání fólie tetování omyjte antibakteriálním mýdlem (např. Protex, Sanytol) pod vlažnou tekoucí vodou. Vysušte papírových ubrouskem, případně čistým ručníkem. Dále podle potřeby, pokud se ještě objevují suché stroupky, mažte 2-3x denně (např. Bepanthen plus, případně si povíme další možnosti). Nanášejte vždy tenkou vrstvu na omyté a vysušené tetování čistýma rukama nebo v jednorázových rukavicích. Tetování mažte pouze když je suché, není mokvavé nebo se u něj neprojevují jiné komplikace.  Stroupkům nepomáhejte v odlupování. Hrozí, že si se stroupkem zároveň odstraníte i pigment v kůži pod ním.

Kompletní hojení (i spodní vrstvy pokožky) trvá 3 – 6 týdnů. Úplná regenerace pokožky i několik měsíců.

ZÁSADY BĚHEM HOJENÍ

  • Tetované místo neškrábejte!
  • Čerstvé tetování chraňte alespoň 5 týdnů před sluncem. Jinak hrozí nevratné změny: vyblednutí, rozpíjení a zjizvení
  • Nepijte nadměrně alkohol po dobu hojení, (24 hod. před a 24 hod. po tetování se vyhněte alkoholu úplně)
  • Alespoň 1 týden se vyhněte sportu a jiným fyzicky náročným aktivitám.
  • Vyhněte se všeobecně nadměrnému pocení v místě tetování.
  • 2-3 týdny nenavštěvujte sauny, solária a bazény

DALŠÍ INFORMACE

Tělo při hojení přirozeně vyloučí část pigmentu, což se může pod fólií jevit, jako rozpité tetování. Vše je v pořádku a po sundání stačí omýt antibakteriálním mýdlem (např. Protex, Sanytol) pod vlažnou tekoucí vodou. Vysušte papírových ubrouskem, případně čistým ručníkem.

Vlivem času, UV zářením a stárnutím pokožky může dojít na tetování k určitým změnám. Pečujte proto o tetování pravidelným používáním neparfémovaných pleťových nebo tělových krémů, obsahujících vitamín E, krémem. Při vystavování slunečnímu záření (PO ÚPLNÉM ZAHOJENÍ!) namažte tetování krémem s vysokým ochranným faktorem.

NESPRÁVNÁ PÉČE

Finální vzhled z velké části závisí na správné péči o tetování. Mějte na paměti, že za poškození tetování nesprávnou péčí nezodpovídá tatér.

KOREKCE

Bývají výjimečné, ale pokud jsou potřeba, drobné opravy jsou zdarma mimo výjimky:

•   Bude zřejmé, že nebyly dodrženy zásady správné péče.
•   Od tetování uběhlo více než 2 měsíce.
•   Zákazník zruší termín opravy, později než 2 dny (48 hodin) před termínem nebo se nedostaví.

JSEM DOMA

Nejpozději 3 hodiny po skončení tetování sejměte opatrně krycí fólii (v případě hojení klasickým způsobem se jedná o fólii potravinářskou), tetování omyjte vlažnou vodou a mýdlem a osušte čistým ručníkem. Fólii již nepřikládejte! Vše provádějte čistýma rukama, z důvodu zabránění infekce.

ŽÁDNÁ KOUPAČKA

Omezte styk tetování s vodou během hojení na minimum. Nekoupejte se v bazénech a koupalištích, slané vodě apod.!
Hygienu dodržujte jen krátkým osprchováním a tetování namáčejte co nejméně.

DALŠÍ DEN

Další den po aplikaci tetování omyjte vlažnou vodou a mýdlem a osušte čistým ručníkem. Poté tetování začněte mazat 2x až 3x denně hojivou mastí, doporučenou tatérem (Bepanthen Plus nebo nějaký z mnoha Tattoo Aftercare krémů).
Nepoužívejte jiné masti, ani hojivé. Pouze v případě, je-li to nezbytně nutné, ale vždy po konzultaci s tatérem, který vám tetování prováděl! Mazejte v tenké vrstvě. Mazejte v tenké vrstvě přibližně týden.

POZOR NA SLUNEČNÍ ZÁŘENÍ!

Po dobu hojení nevystavujte tetování slunečnímu záření, ze stejného důvodu nenavštěvujte solárium alespoň na dobu 30-ti dnů, raději však více. Vnitřní zhojení narušené pokožky může trvat až několik měsíců. Opalování poškozuje Vaše tetování.
Neopalujte ho, nebo ho alespoň chraňte opalovacím krémem se silným UV filtrem! UV záření snižuje tmavost tetování

HOJENÍ

Tetování se hojí 3-10 dnů, výjimečně déle, podle hojivosti každého jedince. Kompletní hojení (i spodní vrstvy pokožky) trvá 3 – 6 týdnů. Úplná regenerace pokožky i několik měsíců.

BEZ ALKOHOLU

Po dobu 24 hodin po dokončení tetování nepožívejte alkoholické nápoje.
Omezte jejich požívání i po dobu léčebného procesu. Na minimum omezte také fyzickou námahu.

NEHOLIT! NEŠKRÁBAT!

V žádném případě neloupejte ani neškrábejte stroupek! Raději místo namažte hojivým krémem! Místo neholte.

PRAVIDELNĚ MAZEJ

Vezměte na vědomí, že působením času, UV záření a stárnutí pokožky může dojít na tetování
ke změnám. Starejte se proto o tetování pravidelným používáním pleťových krémů obsahujících vitamín E.

KDYBY NĚCO

V případě jakéhokoliv problému nebo podezření mne bez odkladu kontaktuj!